Parafia Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Kaczkach Średnich
01 / 03

Kościół

02 / 03

Matka Boska

03 / 03

Krzyż

„Choć się ukryłeś w tej Hostii Małej,
Ciebie mój Jezu od razu poznałem,
i tak się cieszę, żeś przyszedł do mnie,
bo Cię mój Jezu kocham ogromnie.”
Dzisiaj w naszej parafii wyjątkowe święto - piętnaścioro dzieci przystąpiło do I Komunii Świętej.
Życzymy im, aby ten radosny dzień, w którym przyjęły Pana Jezusa do serca po raz pierwszy, był początkiem pięknej drogi pełnej wiary, nadziei i miłości.

Dzisiaj, wraz z innymi Wolontariuszami, przedstawicielki naszego Parafialnego Zespołu Caritas uczestniczyły w diecezjalnych obchodach Dnia Dobra.
Tegoroczne świętowanie odbyło się w Parafii św. Maksymiliana w Koninie.
Uroczystość rozpoczęła się Msza Świętą polową w intencji wszystkich Wolontariuszy i  Pracowników Caritas naszej Diecezji.
Następnie podczas Gali Wolontariatu wyróżniono i nagrodzono najbardziej zaangażowanych w świadczenie dobra na rzecz drugiego człowieka.
Wśród nagrodzonych były również Panie z naszego Parafialnego Zespołu Caritas - pani Prezes Anna Majewska, pani Elżbieta Glapa, pani Mirosława Szarzarz, pani Elżbieta Przybylak oraz pani Elżbieta Krawczyk.
Gratulujemy i jesteśmy z Was dumni!!!
A wszystkim Paniom z Parafialnego Zespołu Caritas dziękujemy za Wasze zaangażowanie, bo dzięki Wam dobra jest więcej...

"Zawsze się radujcie. Nieustannie się módlcie. Za wszystko dziękujcie. Taka jest bowiem wola Boga w Chrystusie Jezusie względem was."
I T 5, 16-18
Przedstawiciele naszej parafii wraz z Księdzem Proboszczem Pawłem Zalewskim udali się dzisiaj na Jasną Górę, by wraz z całym kościołem włocławskim dziękować za nawiedzenie Matki Bożej.
Od Kustosza Jasnej Góry Ojca Waldemara nabyliśmy Ikonę Matki Bożej, którą poświęcił Ksiądz Biakup Krzysztof, i która będzie perygrynowała po rodzinach naszej parafii."Zawsze się radujcie. Nieustannie się módlcie. Za wszystko dziękujcie. Taka jest bowiem wola Boga w Chrystusie Jezusie względem was."
I T 5, 16-18
Przedstawiciele naszej parafii wraz z Księdzem Proboszczem Pawłem Zalewskim udali się dzisiaj na Jasną Górę, by wraz z całym kościołem włocławskim dziękować za nawiedzenie Matki Bożej.
Od Kustosza Jasnej Góry Ojca Waldemara nabyliśmy Ikonę Matki Bożej, którą poświęcił Ksiądz Biakup Krzysztof, i która będzie perygrynowała po rodzinach naszej parafii.


Niedziela Bożego Miłosierdzia jest w szczególny sposób akcentowana w naszej parafii jako Święto Patronalne Caritasu.
Każdego roku staramy się obchodzić ten dzień w duchu modlitwy i spotkania z drugim człowiekiem i tak było również w tym roku.
Parafialny Zespół Caritas przy parafii Najświętszej Maryi Panny w Kaczkach Średnich już od dawna na stałe wpisał się w życie naszej społeczności, dlatego w minioną Niedzielę Bożego Miłosierdzia świętowali nie tylko członkowie PZC, ale też cała nasza wspólnota parafialna. Tego dnia w Liturgię Słowa i Modlitwę Wiernych włączyły się aktywnie na każdej Mszy Świętej (7:30, 9:00 i 11:30) członkinie z PZC.
Nasze wspólnotowe przeżywanie tego dnia skoncentrowało się na wdzięczności wobec Pana Boga i ludzi za wszelkie dobro jakiego wszyscy doświadczamy poprzez Parafialny Zespół Caritas. Dzięki działalności PZC obDARowanych jest wielu – zarówno podopieczni, którzy na różne sposoby korzystają ze wsparcia materialnego i duchowego, ale też Darczyńcy, którym PZC stwarza możliwość dzielenia się dobrem i oczywiście sami Wolontariusze, którzy w ten sposób odnaleźli swoje miejsce w kościele i mogą realizować się na drodze do zbawienia poprzez pomoc potrzebującym.
Wyrazem naszej wdzięczności była przede wszystkim modlitwa oraz akcent w postaci cukierków z podziękowaniem i przesłaniem. Każda osoba uczestnicząca tego dnia we Mszy Świętej otrzymała „bożą krówkę” w żółtym papierku (kolor Dnia Dobra) z hasłem: „Dzięki Tobie dobra jest więcej! Dziękujemy!” oraz inspirującym cytatem.
Kulminacyjnym wydarzeniem tego dnia było spotkanie Księdza Proboszcza, Członkiń PZC, Przyjaciół PZC, przedstawicieli instytucji wspierających oraz Parafian w kościele parafialnym na czuwaniu modlitewnym w Godzinie Miłosierdzia, a więc o godz. 15.00. Po wspólnej modlitwie nastał czas na agape podczas której zostały wyróżnione najbardziej aktywne Panie z PZC.
Cały rok Parafialny Zespół CARITAS spotyka się z ogromnym wsparciem, zarówno ze strony Wolontariuszy, jak i naszych Parafian oraz wielu instytucji działających w naszym rejonie, dlatego też w tym roku Panie chciały wyrazić Wszystkim swoją wdzięczność i zaakcentować ten ogromny DAR serca od tak wielu osób, które bezinteresownie angażują się w działalność Wspólnoty PZC, a tym samym wspierają najbardziej potrzebujących.

1% podatku

fsrnAby przekazać 1% podatku za 2015 rok, należy w rocznym rozliczeniu podatkowym wpisać w odpowiedniej rubryce numer KRS Fundacji Służby Rodzinie "Nadzieja": 0000262774. Więcej informacji...

Kontakt

Parafia Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Kaczkach Średnich
Kaczki Średnie 37a
62-700 Turek

ks. Paweł Zalewski.

+48 518 014 853

pzalewski@diecezja.wloclawek.pl

BS Konin Oddział Turek
04 8530 0000 1000 1677 2000 0010

Szukaj