Parafia Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Kaczkach Średnich
01 / 03

Kościół

02 / 03

Matka Boska

03 / 03

Krzyż


1. Chrystus, wstępując do nieba, obiecał swoim uczniom: „Oto jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skocznie świata”. Szczególnym znakiem wypełnienia tych słów jest Boża obecność w naszej świątyni. Obchodząc dzisiaj dzień poświęcenia tego kościoła, dziękujmy Panu Bogu za miejsce, w którym obdarza nas swoimi łaskami, za posługujących w naszym kościele kapłanów oraz za wszystkich, którzy przyczyniają się do utrzymania i pięknego wyglądu kościoła. Modlimy się za tych, którzy wznosili ten budynek.
2. Zapraszamy do udziału w ostatnich w tym roku nabożeństwach różańcowych w Poniedziałek po Mszy św. o godz. 16.00, a we wtorek o godz. 9.00.
3. W środę będziemy przeżywać uroczystość Wszystkich Świętych. Msza Święta w kościele           o godz. 9.00. Msza Święta w intencji zmarłych połączona z procesją zostanie odprawiona na cmentarzu o godz. 11.00. Ofiary zebrane w tym dniu przeznaczone są na Seminarium.
4. W czwartek  wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze Święte o godz. 9.00 i 16.30. Msza Święta w intencji wszystkich zmarłych  w ostatnim roku a jednocześnie zakończenie Oktawy Modlitw za zmarłych w środę o godz. 16.30. W sobotę 4 listopada w Parafii M B Fatimskiej o godz. 11.00 będzie sprawowana Eucharystia za zmarłych Kapłanów z Parafii naszego Dekanatu.
5. Zachęcamy do korzystania z możliwości uzyskania odpustu ofiarowanego za zmarłych. W dniach od 1 do 8 listopada za pobożne nawiedzenie cmentarza z równoczesną modlitwą za zmarłych możemy codziennie uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami (być w stanie łaski uświęcającej, wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjąć Komunię św., pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, np. Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Wierzę w Boga).
6. W związku z listopadowymi uroczystościami prosimy o uporządkowanie grobów swoich bliskich. Czujmy się wspólnie odpowiedzialni za nasz cmentarz. Przygotujmy także nasze serca. Okazja do spowiedzi św.
7. I piątek miesiąca,  okazja do spowiedzi od godz. 16.00, Eucharystia o godz. 16.30.
I Sobota miesiąca - Różaniec o godz. 8.30, potem medytacja i Eucharystia.
8. Dziękuje za ofiary na prace w naszej parafii – Rogów cz.  II i III Kowale Księże cz. I.  
9. Solenizantów i jubilatów polecamy orędownictwu świętych patronów.
10. W środę Pan Bóg powołał do wieczności Mieczysława Gruszczyńskiego. Wyrażając współczucie najbliższym zmarłego polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…


1. W dzisiejszą niedzielę kolejny raz w naszym kraju obchodzimy Dzień Papieski pod hasłem                      „Cywilizacja życia". W dzień powołania Świętego Jana Pawła II na Stolicę Piotrową dziękujemy Bogu za wieloletnią posługę papieża Polaka, a jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo, abyśmy wytrwali w wytyczonej przez niego drodze. Jutro 16 października liturgiczne wspomnienie Świętej Jadwigi Śląskiej.
2. Dzisiaj swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Ojca Świętego Jana Pawła II. Głównym celem fundacji jest promowanie nauczania papieża Polaka i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury. Z tych środków m.in. fundowane są stypendia dla uzdolnionej a pochodzącej z ubogich rodzin młodzieży. Polecam tę zbiórkę życzliwości Parafian.
3. Dziś w naszej Ojczyźnie wybory, wszyscy rodacy gdziekolwiek żyją, jeśli chcą mogą głosować. Możliwość oddania Głosu  na konkretnego człowieka jest także wzięciem odpowiedzialności za losy Polski, tym bardziej udział w Referendum.
4. W tym tygodniu będziemy się cieszyć szczególnym wstawiennictwem:
16 X – św. Jadwiga Śląska (1174 lub 1179-1243), żona Henryka I Brodatego, księcia Wrocławia, która po jego śmierci wstąpiła do klasztoru cysterek w Trzebnicy, gdzie zasłynęła z pobożności i czynów miłosierdzia;
17 X – św. Ignacy Antiocheński (†ok. 117), biskup i męczennik, uczeń św. Jana Ewangelisty i następca św. Piotra na stolicy biskupiej w Antiochii (Syria); w czasie prześladowań za cesarza Trajana został uwięziony i skazany na śmierć; jest jednym z pierwszych ojców Kościoła;
18 X – św.  Łukasza Ewangelisty Apostoła i autora nie tylko Ewangelii, ale i Dziejów Apostolskich, Patrona Służby Zdrowia oraz Św. Jana Kantego;
21 X – Bł. Jakuba Strzemię.
5. Dziś 15 października, w liturgiczne wspomnienie Świętej Teresy od Jezusa, obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Ma on nam przypominać, że często rodzice, którzy odprowadzili swoje dziecko do bram wieczności, nie zawsze oczekują jakiegoś specjalnego pocieszenia, ale potrzebują naszej modlitwy, która pomoże im przetrwać niezwykle trudny czas.
6. Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Rozważając tajemnice z życia Jezusa i Maryi w różańcowe dziesiątki wplatamy wszystkie nasze sprawy osobiste, sprawy naszych rodzin, narodu, Kościoła. W ten sposób prosta modlitwa różańcowa staje się naszym życiem. Spróbujmy na nowo odkryć różaniec we wspólnocie parafialnej i w zaciszu domowego Kościoła.  W tym tygodniu zapraszam Kaczki Średnie do wspólnej modlitwy różańcowej w środę o godz. 19.00.
7. W czwartek o godz. 19.00 spotkanie Parafialnego Zespołu CARITAS – zapraszam. W piątek Eucharystia Młodych, tym razem w Parafii NSP Jezusa – początek godz. 19.00.   
Dziękuję za ofiary na ogrzewanie kościoła i pracę przy kościele: Kaczki Średnie cz. I i cz. II oraz cz. III,  Wietchinin Wieś, Turkowice, Kaczki Plastowe.
8. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu urodziny imieniny czy też ważne rocznice swego życia niech Chrystus błogosławi.


1.  Każdy  z nas nie tylko został zaproszony do Winnicy Pana, ale także jesteśmy za Nią odpowiedzialni. Dziś szczególnie współczesny człowiek nie przestaje być wolny od pokusy zajęcia miejsca Boga. Niech dzisiejsza Liturgia Słowa jeszcze bardziej zachęci nas do troski o Kościół, szczególnie w czasie trwającego Synodu.
2. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe. Biorąc do rąk różaniec, przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki Maryi, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Zachęcam do udziału w codziennej Mszy Świętej i październikowym nabożeństwie odprawianym w naszym kościele: wtorek godz. 9.00 i sobota godz. 8.30, a w poniedziałek, środę, czwartek, i piątek o godz.16.30. Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o odmawianie różańca w domach. Święty Jan Paweł II w liście apostolskim „Rosarium Virginis Mariae” z 2002 roku napisał: „Za pośrednictwem różańca wierzący czerpie obfitość łaski, otrzymując ją niejako wprost z rąk Matki Odkupiciela” (nr 1).   
3. Pamiętajmy i przypominajmy innym, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw, jakimi Kościół nas obdarza. W niedziele i środy odmawiamy tajemnice chwalebne, w poniedziałki i soboty tajemnice radosne, we wtorki i piątki – bolesne, w czwartki – tajemnice światła.
4. W przyszłą niedzielę, 14 października będziemy przeżywali kolejny Dzień Papieski, który na trwałe wpisał się w kalendarz nie tylko Kościoła w Polsce, ale i w kalendarz ważnych rocznic i obchodów w naszej Ojczyźnie. Tego dnia swoimi ofiarami do puszek wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Świętego Jana Pawła II.
5. W tym tygodniu spotkanie Biblijne – środa godz. 19.00. W niedziele 22 października o godz. 11.00 spotkanie rodziców i dzieci, które przystąpią w tym roku szkolno – katechetycznym do I Komunii Świętej.
6. W tym tygodniu na wspólną modlitwę różańcową na 19.00 zapraszam:
poniedziałek – Turkowice,
wtorek – Kaczki Plastowe,
środę – Rogów,  
czwartek –  Wietchinin.
7. Dziękuję za ofiary na prace przy kościele i nq gaz: Gąsin cz. I, Kowale Księże cz. II i cz. III,  Kaczki Średnie cz. IV.
Dziękuje za przygotowanie kosciola do niedzielnej Eucharystii rodzinom: Wierczyńskim, Jasnowskim, Dziużyńskim, Pawlakom, Kaczorowskim, Linkom, Gawronom, Gajewskim – Bóg zapłać.
8. W zakrystii można nabyć kalendarze na Nowy A D 2024 Kalendarze ścienne i Rolników.
9. Z naszej wspólnoty odeszła śp. Franciszka Janaszczyk – pogrzeb wtorek o godz. 14.00, na modlitwę różańcową za zmarłą zapraszam w poniedziałek na godz. 17.00 - Rodzinie wyrażamy współczucie, zmarłą polecamy Bożemu Miłosierdzia.
10. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą ważne daty swego życia, imieniny czy urodziny niech Chrystus błogosławi a Matka Boża otacza ich nieustanną opieką.

1. Posłuszeństwo i odpowiedzialność za słowo powinno być inspiracją naszej pracy nad sobą, jak czytamy dzisiaj w Liturgia Słowa. Św. Paweł w Liście do Filipian ukazuje nam Jezusa, który ma być dla nas wzorem pokory i posłuszeństwa w wypełnieniu Woli Boga.
2. W liturgiczne wspomnienie Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus, która jest patronką misji katolickich, w Kościele obchodzimy Dzień Misyjny Sióstr Zakonnych. W osobistych modlitwach pamiętajmy o wielkiej rzeszy sióstr zakonnych, które całkowicie poświęciły się nie tylko głoszeniu Chrystusowej Ewangelii w różnych zakątkach świata, ale zajmują się także krzewieniem kultury, wychowują młode pokolenia i w pokorze służą pomocą najsłabszym, bezbronnym i zagubionym.
3. Jutro 2 października, wspominamy Świętych Aniołów Stróżów. Może na co dzień nie zawsze pamiętamy, że to miłosierny Bóg troszczy się o każdego z nas, posyłając nam swoich aniołów, którzy chronią nas i nam pomagają. Aniołowie są przejawem obecności Boga w świecie. Łączą niebo z ziemią. Dlatego korzystajmy z ich pośrednictwa, prośmy o pomoc, zwłaszcza w trudnych sprawach, kiedy zaczyna brakować nadziei. W środę będziemy się cieszyć wstawiennictwem św. Franciszka, a w piątek św. Faustyny Kowalskiej, w sobotę natomiast wspominamy Matkę Bożą Różańcową.  
4. Dziś rozpoczyna się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcam dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy we wtorek o godz. 9.00, w sobotę o 8.30, a w poniedziałek, środę, czwartek i piątek o godz. 16.30. Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach. W naszych modlitwach pamiętajmy też o studentach rozpoczynających rok akademicki. Zapraszam do wspólnej modlitwy różańcowej w poniedziałek Kowale Księże, a w środę Gąsin o godz. 19.00.
5. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek podczas wieczornej Eucharystii będziemy prosili o liczne i święte powołania do kapłaństwa, o wytrwanie dla tych, którzy zostali już powołani do pracy w Kościele. W pierwszy piątek okazja do spowiedzi świętej w naszym kościele będzie od godziny 16.00, również adoracja Najświętszego Sakramentu. W pierwszą sobotę Niepokalanemu Sercu Bożej Matki oddajemy nasze rodziny i całą wspólnotę parafialną – zapraszam na Mszę Świętą i pierwszosobotnie nabożeństwo o godz. 8.30. Chorych, seniorów, którzy chcieliby skorzystać z sakramentu pojednania i Eucharystii w domach, proszę o zgłaszanie do ks. Proboszcza - początek odwiedzin od godz. 10.00.
6. Wszystkim, którzy obchodzą imieniny urodziny czy inne okoliczności radości … wszystkiego co najlepsze i błogosławieństwa Boga Żywego. Pozdrawiając studentów życzę szczęśliwego studiowania i światła Ducha Świętego na czas studiów.

1% podatku

fsrnAby przekazać 1% podatku za 2015 rok, należy w rocznym rozliczeniu podatkowym wpisać w odpowiedniej rubryce numer KRS Fundacji Służby Rodzinie "Nadzieja": 0000262774. Więcej informacji...

Kontakt

Parafia Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Kaczkach Średnich
Kaczki Średnie 37a
62-700 Turek

ks. Paweł Zalewski.

+48 518 014 853

pzalewski@diecezja.wloclawek.pl

BS Konin Oddział Turek
04 8530 0000 1000 1677 2000 0010

Szukaj