Parafia Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Kaczkach Średnich

Matka Boska

Krzyż

Ogłoszenia duszpasterskie XVI Niedziela Zwykła - 22.07.2018

1. Pan Jezus przypomina swoim uczniom o obowiązku odpoczynku po pracy. Gdy jednak wielki tłum znowu gromadzi się przy nich, Jezus od razu zaczyna nauczać. Odpoczynek jest konieczny do nabrania sił do dalszej pracy. Pobyt na urlopie nie zwalnia nas nigdy od czynienia dobra, jeżeli tylko nadarza się ku temu sposobność.

2. W poniedziałek wspominamy św. Brygidę a we wtorek św. Kingę. W środę wspominamy także św. Jakuba Apostoła, a także św. Krzysztofa, będziemy modlili się za kierowców i podróżujących. Zachęcamy do pobłogosławienia nowych pojazdów i do odmawiania modlitwy przed każdą podróżą. Niech pod opieką patrona kierowców wszyscy szczęśliwie dotrą do celu podróży.

3. W czwartek wspominamy rodziców Najświętszej Maryi Panny: Joachima i Annę. Byli oni dziadkami Pana Jezusa, dlatego zachęcamy w tym dniu do serdecznej modlitwy za naszych dziadków: żyjącym wypraszajmy Boże błogosławieństwo, a zmarłym – wieczne szczęście w niebie.

4. W przyszłą niedzielę będziemy zbierać do puszek na pielgrzymów, którzy będą się u nas zatrzymywali na posiłek.

5. Dziękujemy Sylwii i Bartoszowi - nowożeńców za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. Dziękuję za ofiary z Kaczki Średnie cz III, Gąsin cz II,

4. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy samych radosnych i spokojnych dni.

Zapowiedzi:

Dawid Michał Dertkowski kaw. zam Posoka par Janiszew
Anna Małgorzata Okońska panna zam. Wietchinin par Kaczki Średnie zap. I
Dawid Jozef Kominiarczyk kaw. zam. Kaczki Średnie
Marlena Michalak panna zam. Wrząca par M B Fatimskiej zap. II

Najnowsze informacje

24 marzec 2024

1% podatku

fsrnAby przekazać 1% podatku za 2015 rok, należy w rocznym rozliczeniu podatkowym wpisać w odpowiedniej rubryce numer KRS Fundacji Służby Rodzinie "Nadzieja": 0000262774. Więcej informacji...

Parafia Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Kaczkach Średnich
Kaczki Średnie 37a